poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Některé micelární vody hůře odlíčí oči

14.4.2023

Micelární vody většinou splňují očekávání uživatelů a dobře odličují tvář, pouze některé si hůře poradí s oblastí očí. Cenově se však velmi liší. Takové jsou závěry nového rakouského testu.

Spotřebitelská organizace VKI testovala 18 micelárních vod a zjišťovala jejich účinnost, šetrnost k pokožce, obsah nežádoucích chemikálií a správnost informací uvedených na obale. Vzorky byly zakoupeny  v lékárnách, drogeriích, parfumeriích, supermarketech (Lidl, Spar) a značkových obchodech Rituals a Yves Rocher. Cena produktů se pohybovala v rozmezí 0,70–11,49 eur za 100 ml.

Pětidenního slepého testu v domácích podmínkách se zúčastnilo 132 dobrovolníků. Každou micelární vodu zkoumal také odborník. Dopad na životní prostředí byl zjišťován pouze u obalů, protože micelární voda je bezoplachový produkt.

Velmi dobré hodnocení na základě praktického testu dostalo 5 vzorků. Byly to vzorky značek Garnier Bio, Lancôme, Garnie Skin Active, Bioderma  a Nuxe. Ostatních 13 výrobků mělo dobré hodnocení.  Všechny produkty dobře odlíčí rty a obličej, ale některé si hůře poradí s odlíčením očí. Největší rozdíl byl v cenách. Za velmi dobrý produkt značky Lancôme zaplatíte více než 15krát více než za nejlépe hodnocenou micelární vodu značky Garnier Skin Active.

Související články