poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Co dělat, když se musíte vydat do Izraele

12.10.2023

Ministerstvo zahraničí doporučuje cestovat do Izraele pouze v nezbytně nutných případech, a to vzhledem k válečnému stavu, ve kterém se země nachází.

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky po začátku teroristických a raketových útoků z Pásma Gazy na Izrael na svých stránkách varovalo před cestami do této oblasti. Pokud je cesta nevyhnutelná, je třeba pozorně sledovat stav v zemi a místní média a plně respektovat pokyny tamějších bezpečnostních složek.

Informace v angličtině o chování v krizových situacích, například při raketovém a teroristickém útoku nebo zemětřesení, najdete na izraelském portálu pro mimořádné události (National Emergency Portal), kde lze rovněž stáhnout informační mobilní aplikaci.

V nouzi se obraťte na velvyslanectví České republiky v Tel Avivu. Mimo pracovní dobu použijte nouzovou linku konzulární pohotovosti: 052-328 6622 (+972 52 328 6622 z mezinárodní volací sítě). Takovou linku má každý český zastupitelský úřad v zahraničí a při všech cestách je vhodné si jej předem vyhledat na internetových stránkách úřadu.

MZV ČR důrazně doporučuje registrovat se do systému DROZD při všech cestách mimo Českou republiku. DROZD je systém dobrovolné registrace při cestách do zahraničí, který umožňuje zastupitelským úřadům v zahraničí aktuálně informovat české občany na místě v případě neobvyklých nebo mimořádných situací a pomáhá v takových případech organizovat pomoc.

Související články