poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Pozor na společnost Endemos distribution!

19.3.2014

dTest varuje před podvodnou společností Endemos distribution. Ta v minulých dnech rozeslala dopisy, v nichž adresátům sděluje, že jí dluží peníze. Dále vyhrožuje soudem a exekucí a vyzývá spotřebitele, aby ji neprodleně kontaktovali na zákaznické lince. Ta je ovšem zpoplatněna částkou 85 korun za minutu volání.

Tyto upomínky došly lidem, kteří se společností žádnou smlouvu neuzavřeli a neměli s ní nikdy nic společného. Dopisy byly zaslány především starším lidem. Jen během včerejška jsme prostřednictvím služby VašeStížnosti.cz obdrželi téměř sto stížností a na poradenské lince jsme jich napočítali přes tři desítky.

V dopise se sděluje, že adresát neuhradil dlužnou částku 3.566 Kč za klientskou kartu a stále aktivní členství. V textu je dále uvedena zákaznická linka +420 900 850 555, na které lze celou situaci řešit. Chybí však informace, že se jedná o linku se zvýšenou tarifikací, takzvanou placenou linku, kde spotřebitel platí 85 korun za minutu volání. Celý dopis je formulován tak, aby adresát podlehl dojmu, že zavolání na uvedenou linku je jedinou možností, jak věc řešit; nejsou v něm uvedeny platební ani jiné potřebné údaje. Navíc společnost vyhrožuje vymáháním a exekučním řízením.

Pokud jste obdrželi obdobnou upomínku a se společností Endemos distribution jste nikdy žádnou smlouvu neuzavřeli, v žádném případě nevolejte na tuto placenou linku. Neplaťte požadovanou částku a doporučeným dopisem společnost vyzvěte k poskytnutí dokumentů, na základě kterých úhradu žádají. Doporučujeme také podat na společnost trestní oznámení na nejbližší služebně Policie ČR nebo státním zastupitelství.

Podle zákona o ochraně spotřebitele platí, že pokud prodávající používá pro komunikaci se spotřebiteli zákaznickou linku, nesmí být tato linka zpoplatněna vyšším tarifem. dTest již v této věci podal podnět k prošetření České obchodní inspekci a rovněž trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu na Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1.

Podle informací Exekutorské komory ČR z října minulého roku čelí společnost Endemos distribution šesti exekucím pro pohledávky z předváděcích akcí.

Související články