poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Varování před podezřelými dopisy

25.3.2014

dTest varuje veřejnost, že v těchto dnech zaplavuje schránky v České republice další vlna nevyžádaných dopisů, které po adresátech žádají uhrazení peněžité částky.

Dopis je rozesílaný pod hlavičkou Mezinárodního centra přepravy – M. C. P. Text dopisu (který si můžete stáhnout níže) sděluje, že Mezinárodní přepravné středisko zaregistrovalo zapečetěný balík, který bude doručen na adresu spotřebitele. Vyzývá adresáta, aby vyplnil kontaktní údaje na formuláři v odpovědní obálce a potvrdil účast uhrazením částky 500 Kč jako poplatku za dopravu a doručení. Spotřebitel nabude dojmu, že má peníze vložit do obálky a odeslat spolu s údaji na společnost Pošta servis s. r. o. Až o pár řádek níže se dočte, že tento poplatek uhradí ve chvíli poštovního doručení zapečetěného balíku. Spotřebitel si navíc ještě může připlatit za přednostní servis.

Nelze se zbavit dojmu, že dopis je úmyslně psán matoucím způsobem a někteří spotřebitelé částku odešlou v odpovědní obálce. Společnost slibuje jen doručení zapečetěného balíku. Co v něm bude, je otázkou.

Důrazně varujeme, aby spotřebitelé byli v těchto případech velice opatrní a na podobné dopisy neodpovídali.

Jednatelem a společníkem společnosti Pošta servis s. r. o. je fyzická osoba žijící v Lucembursku. Vedle této společnosti vlastní ještě další dvě – ASTROLOGICKÉ PŘEDPOVĚDI s. r. o. a DREAM BODY s. r. o.

Související články