Již před několika měsíci řešil Uber stížnosti na to, že někteří jeho řidiči odmítali pasažéry se psy, ačkoli se jednalo o nevidomé či slabozraké a jejich asistenční zvířata. V nejkřiklavějších případech se pak psa pokusili naložit do kufru auta, případně člověka s postižením odmítli naložit a ještě navíc mu napočítali penále za zrušení jízdy.
Poškození pasažéři si stěžují, že Uber porušoval zákon na ochranu občanů s postižením. Uber nesouhlasí,, podle jeho zástupců by k porušení zákona došlo jedině v případě, že by Uber splňoval definici „veřejné služby“, v tomto případě podniku zajišťujícího dopravu. Uber se však považuje za pouhého zprostředkovatele služeb, své řidiče pak za subdodavatele.
Soudu pro severní Kalifornii je toho názoru, že Uber veřejnou službou je a veškeré zákony, které zakazují diskriminaci zákazníků, pro něj platí. Řešení případu u soudu se tak provozovatelé služby nevyhnou.
Podle vyjádření společnosti pro agenturu Reuters je služba Uber otevřená všem spotřebitelům, ať s postižením či bez, a dodržuje veškeré zákony a předpisy. V případech, jež budou předmětem soudního sporu, došlo podle Uberu k pochybení jednotlivých řidičů.
Aplikace Uber se po celém světě potýká s mnohými potížemi. Některé státy, jako například Německo, ji považují za druh nelegální taxislužby. Problémem je hlavně to, že řidiči Uberu nemusejí skládat zkoušky povinné pro řidiče taxíku. V USA pak mnozí řidiči Uberu čelili stížnostem za neúměrné prodlužování trasy a, vyskytl se i případy, kdy byla pasažérka řidičem oloupena.