Průzkum CI proběhl v Nizozemsku, USA, Brazílii, Indii, Číně a Egyptě. Spotřebitelé byli dotazováni například na to, jaká je na světě nejčastější příčina úmrtí. Možnostmi byly například války, AIDS, kouření či nadměrné požívání alkoholu. Správná odpověď však zní nezdravé stravování. Respondenti byli dále tázáni na své vlastní stravovací návyky a podporu snahy o snížení podílu cukru, solí a tuku v běžných potravinách.
Pouze 18 % spotřebitelů správně uvedlo, že nejvíce úmrtí na světě má na svědomí přejídání a špatná životospráva. Dobrou zprávu pro CI ale bylo, že i přes neznalost problematiky více než 70 % spotřebitelů přikládá velkou váhu zdravému stravování a přes 90 % souhlasí s její kampaní za zdravější potraviny. Celých 97 % spotřebitelů pak chce na etiketách potravin více podrobnějších informací o složení výrobku a jeho výživových hodnotách. Devadesátipěti procentní podporu u dotazovaných pak má i regulace reklamy na nezdravá jídla určená dětem.
Letošní rok je pro CI ve znamení zdravé výživy. Na toto téma se zaměřil březnový Světový den spotřebitelů , který kromě nezdravého stravování řešil také dostupnost zdravé výživy v zemích takzvaného globálního jihu či již zmíněnou reklamu na nezdravé dětské pamlsky. Nedávno také CI upozornila na kampaň brazilské spotřebitelské organizace IDEC. Ta varovala před solí, která se skrývá v potravinách, kde by její výskyt spotřebitel nečekal, jako jsou džusy či těstoviny.
Zdravou výživou se zabývají i spotřebitelské organizace na evropské úrovni. Například nizozemská organizace Consumentbond na jaře letošního roku kritizovala nový reklamní kodex jako příliš měkký. Kodex sice výrazně omezil vysílání reklamy na nezdravé potraviny pro děti, zároveň však obsahoval příliš mnoho výjimek a kliček, které mohou výrobci a prodejci využít. Březnový test britského magazínu Which? zase odhalil, že většina müsli tyčinek je příliš sladká a tučná, i když jsou označeny jako bio či pro děti. Mnohé organizace, jako například rakouská Verein für Konsumenteninformation nebo slovinská Zveza potrošnikov Slovenije, pak dlouhodobě bojují za vyšší zdanění přeslazených limonád.