Prvním z exotických olejů je ten kokosový. Jeho příznivci o něm prohlašují, že snižuje hladinu cholesterolu v krvi, pomáhá při hubnutí a slouží jako prevence či dokonce lék na Alzheimerovu nemoc. Doporučují ho také jako zdravější alternativu k máslu. Taková tvrzení jsou však podle CR značně přehnaná. Kokosový olej totiž obsahuje 90 % nasycených mastných kyselin, čili o třetinu více než klasické máslo. Hladinu cholesterolu tak nesnižuje, ale naopak zvyšuje. Tvrzení o léčbě Alzheimerovy choroby jsou pak zcela nepodložená.
Další zkoumanou potravinou je avokádový olej – sice tučný, ovšem bez škodlivých nasycených mastných kyselin a naopak plný antioxidantů. Pomáhat by měl při hubnutí, předcházení kardiovaskulárním onemocněním či dokonce při boji s rakovinou. CR ovšem i zprávy o avokádovém oleji uvádí na pravou míru. Uznává, že je daleko zdravější než právě výše zmíněný kokosový olej, jeho nutriční profil je však téměř shodný s klasickým olivovým olejem, přičemž je ovšem několikanásobně dražší. Antioxidanty pak avokádový olej opravdu obsahuje, ovšem nikoli v nadprůměrném množství. CR také podotýká, že k zajištění dostatku antioxidantů stačí vyvážená strava, není třeba konzumovat drahé „superpotraviny“.
Méně exotickým, ovšem stále populárním, je i ořechový olej. Ten je oblíbený díky své výrazné chuti, podobně jako avokádový olej pak téměř neobsahuje nasycené mastné kyseliny a navíc je bohatý na omega-3 mastné kyseliny. Opět se však podle CR jedná o podobný případ jako u avokádového oleje – přínos organismu a výživové hodnoty ořechového oleje jsou takřka totožné s olivovým. CR tak ořechový olej doporučuje spíše jako dochucovadlo než jako „superpotravinu“.
Poslední tuk se ze seznamu CR poněkud vymyká, jelikož se nejedná o olej, ale o druh másla, konkrétně ghí, čili přepuštěné máslo. Tradiční přísada z indické kuchyně se vyznačuje výraznou specifickou chutí odlišnou od klasického másla. Během přepouštění másla dochází k odstranění mléčných cukrů a bílkovin, ghí tedy neobsahuje laktózu a je vhodné pro alergiky. CR však uvádí, že i ghí stále obsahuje příliš mnoho nasycených mastných kyselin na to, aby mohlo být považováno za opravdu zdravou potravinu.