poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Prodejci padělků mění strategii

11.8.2015

Zatímco v minulosti byla symbolem padělku kabelka ve stylu Louise Vuittona za 50 dolarů, nyní někteří výrobci a prodejci sázejí na prodej kvalitnějších padělků za ceny přibližně o dvacet procent nižší, než jsou ceny originálů. Informují o tom servery Bloomberg a Consumerist.

Podle obou serverů má tato změna tři důvody. Prvním je, že prodej výrobků v e-shopech, které se objeví přes noc a jsou plné pravopisných chyb, je už příliš zprofanovaný a obliba takových nákupů klesá.

Druhý důvod se týká čínských portálů Aliexpress a Alibaba, které byly doposud nejvýznamnějším zdrojem padělaného luxusního zboží. Vzhledem k tomu, že se snaží dostat i na americký a evropský trh, samy chtějí prodej padělků regulovat a spolupracovat přímo s výrobci originálů, jako jsou například společnosti Burberry či Gucci .

Třetí důvod pak tkví ve změně nákupních zvyklostí uživatelů internetu. Ti se dnes už většinou nebojí objednat online i drahé luxusní zboží. Internet se tak kromě místa, kde sehnat levné padělky, stal i místem prodeje těch nejdražších hodinek či šatů od módních návrhářů. Právě toho by chtěli využít i výrobci padělků, kteří mají i při zvýšení kvality svých výrobků minimální náklady a naopak vysokou marži.

Padělky oblečení či módních doplňků jsou velmi časté, nejsou však jediným, co se falšuje ve velkém. Například francouzská spotřebitelská organizace UFC Que Choisir upozornila, že mnozí pařížští „pouliční umělci“ ve skutečnosti prodávají obrazy malované ve velkém v Číně. Doma i ve světě se pak často vyskytují také padělky alkoholu a cigaret.
 

Související články