Podvodníci si v britském případě dali poměrně dost záležet na tom, aby jejich akce vypadala věrohodně. Nic netušící uživatele lákají na odkaz, který se maskuje jako internetová stránka se zpravodajstvím BBC. Fiktivní zpráva informuje o tom, že jelikož byl na trh uveden nový model Samsungu Galaxy S, společnost Apple spustila časově omezenou speciální nabídku – nový iPhone 6s za jedinou libru. Této nabídky pak mohou spotřebitelé využít na přiloženém odkazu.
Jenomže tam na uživatele nečekal slíbený iPhone, ale loterijní stránka s mizivou šancí na výhru. V jejích obchodních podmínkách pak byla šikovně schována klauzule, že každý její účastník je povinen provozovateli každý měsíc zaplatit 74 liber. Odhlásit se z loterie bylo pak velmi obtížné.
Vládní agentura National Trading Standards, která na podvod první upozornila, spotřebitele varuje, aby nevěřili všemu, co se zdá být výhodnou nabídkou. Nepoctivci rádi internetové uživatele lákají na vidinu luxusního telefonu zdarma, místo něj však na ně čeká buď virus anebo upsání se k dlouhodobým platbám, jako tomu bylo ve výše zmíněném případě.
V Česku se podobné případy také vyskytují. Často mají podobu blikající flashové reklamy na webových stránkách, kde by měl spotřebitel získat telefon za vyplnění jednoduchého dotazníku či jako výhru v triviální hře – pouze za potvrzující prémiovou SMS.
Stále populární jsou také podvodné skupiny na Facebooku, kde by měl spotřebitel získat přístroj za to, že se stane jejím členem, dá „to se mi líbí“ na fotku a tu pak sdílí na své zdi. Někdy se také objevuje i požadavek, aby do skupiny pozval veškeré své přátele.
Ovšem za vyplnění dotazníku, účast ve hře, ani sdílení obrázku však nikdo telefon nedostane. Podvodník se pouze obohatí na prémiových SMS či získá přístup ke spotřebitelovým osobním údajům.