Američtí výrobci používají různé triky, jak nalákat zákazníka ke koupi. CR například uvádí, že mýdlo značky Dove se v posledních letech scvrklo o patnáct gramů, přičemž na obalu to není příliš znát. To ještě není to nejhorší , mýdlo má totiž také ještě jednoho menšího bratříčka. Pokud si totiž spotřebitel zakoupí „výhodné balení“ tří mýdel, čeká ho nemilé překvapení. Mýdlo z „multipacku“ totiž oproti klasickému ztratilo celou čtvrtinu hmotnosti.
Jiný případ se týká hořčice French’s. Nové balení se tváří jako obzvláště výhodný nákup – 50 % navíc zdarma. Jenomže kdo si dá práci s trojčlenkou, zjistí, že pokud má nové balení opravdu 150 % objemu, znamená to, že klasické se oproti dřívějšku zmenšilo o pětinu.
U velkých nádob zboží s tekutou či krémovitou konzistencí, jako jsou například omáčky nebo kosmetické výrobky jako různé denní krémy či pudry, se zase často používá jiný trik: Sklenice či obal má dno výrazně vypouklé dovnitř, někdy ve tvaru výrazného a špičatého dolíčku. Spotřebitel si toho mnohdy nevšimne, když zboží stojí v regálu.
CR se také nelíbí, že zákon, který nadměrné obaly reguluje, pochází z 60. let. Výslovně sice zakazuje používání nadměrných obalů, ovšem definice v něm obsažená je vágní a plná mezer. Jen několik států si vytvořilo vlastní systém regulací, který nadměrné obaly postihuje.
Nejaktivnější je v tomto směru Kalifornie. CR poukazuje na případ společnosti Starkist, která prodávala tuňáka v nadměrných konzervách, kde většinu objemu tvořil nálev. Kalifornské soudy jí však tuto praktiku zakázaly. Společnost nařčení z používání nadměrných obalů odmítla, spotřebitele ovšem odškodnila 8 miliony dolarů v penězích a 4 miliony v poukazech na zboží. Obaly byli nuceni změnit i výrobce drogerie Johnson&Johnson či čokoládovna Hershey.
Nadměrné obaly trápí spotřebitele po celém světě, do kampaně proti klamání spotřebitelů se zapojil i dTest. Kromě kampaně „Neprodávejte vzduch“ provozuje také databázi nadměrných obalů, kam mohou spotřebitelé zasílat odstrašující příklady, na něž narazili.