poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

New York zkouší parkoviště pro psy

18.12.2015

Ne každý pejskař by chtěl při nákupech nechat svého čtyřnohého miláčka venku na mrazu či dešti a málokterý obchod umožňuje vstup se psy. Tento problém se snaží řešit nový projekt v New Yorku, který nabízí vyhřívané kotce před obchodem, kam může majitel svého psa „zaparkovat“ za minutovou taxu.

Startup Dog Parker s vyhřívanými kotci pro psy je zatím ve zkušebním provozu v newyorském Brooklynu. Boudy či kotce nabízí provozovatelka Chelsea Brownridgeová ve třech různých velikostech tak, aby se do nich vešel jezevčík i rotvajler. Zatímco v létě v nich funguje klimatizace, v zimě jsou izolovány a vytápěny. Zkušební kotce jsou zatím k dispozici vlastníkům členských karet v ceně 25 dolarů, minuta „parkovného“ přijde na 20 amerických centů, čili přibližně pět korun. S nasazením projektu Dog Parker do ostrého provozu se počítá na jaře 2016.

Server Consumerist, který o projektu informuje, se pozastavuje nad možnými komplikacemi, které mohou tyto kotce přinést. I když autorka projektu navrhovala „parkovací boudy“ ve spolupráci s veterináři, dlouhodobý pohyb v malém uzavřeném prostoru může být pro některé psy stresující.

Další problém se pak týká těch majitelů, kteří by se svého čtyřnohého miláčka chtěli zbavit a ponechat ho v kotci. Kotce jsou však vzhledem k použití členských karet neanonymní, provozovatelka myslela i na to co se zapomenutými psy. Pes smí být v kotci umístěn maximálně na tři hodiny, před vypršením limitu je majitel upozorněn e-mailem či SMS zprávou. V případě, že by si ho včas nevyzvedl, pes je umístěn do blízkého psího hotelu a na majitele čeká pokuta ve výši dvou set amerických dolarů.

Projekt parkovacích bud se zatím setkal se smíšenými reakcemi, od pobavených po nechápavé. Někteří spotřebitelé se také autorky ptali, zda plánuje zprovoznit podobnou síť odkládacích míst pro děti.
 

Související články