poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Pozor na houpací sedačky Fisher-Price, uvolňuje se jim sedátko

21.4.2016

Společnost Fisher-Price stahuje z trhu tři modely houpacích sedaček pro nejmenší. Jejich sedátko se totiž může samovolně uvolnit a vypadnout z konstrukce, hrozí tak zranění dítěte.

Za problém s houpacími sedačkami může u modelů Soothing Savanna Cradle‘n Swing, Sweet Surroundings Cradle‘n Swing a Sweet Surroundings Butterfly Friends Cradle‘n Swing pojistka houpacího mechanismu, která se může samovolně uvolnit. Pokud se tak stane, sedátko již není ničím jištěno a může se uvolnit. Dítěti pak hrozí pád na zem.

Z USA jsou hlášeny dva případy, kdy se sedátko samovolně uvolnilo. Zranění zatím hlášena nejsou, ale Fisher-Price raději řeší situaci dříve, než by mohly nastat vážnější potíže.

Modely, u nichž může závada nastat, se dají snadno rozeznat podle označení pod sedátkem. Poruchové modely jsou označeny kódem CMR 40 nebo 43 a CHM84. Pokud spotřebitel takové označení na sedačce najde, měl by kontaktovat společnost Fisher-Price. Ta přislíbila zaslání nových instrukcí pro montáž houpačky tak, aby již byla zcela bezpečná. Rodiče by neměli nechat své ratolesti houpačku používat do té doby, než ji přestavějí podle nových instrukcí.

Výrobky určené dětem do tří let věku tvoří v databázi nebezpečných výrobků provozované dTestem na stránce www.dtest.cz/nebezpecne-vyrobky největší skupinu – nároky jsou na ně totiž vysoké a trh bývá plný nekvalitního zboží bez uvedení výrobce či země původu. Někdy se však „zadaří“ i velkým jménům, například výrobce nábytku IKEA měl problémy s komodami, které na sebe mohlo dítě snadno překlopit, či matracemi pro batolata, které v dětské postýlce neseděly a dítě si tak mohlo zaklínit nohu do konstrukce postýlky.
 

Související články