poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Vyhledávač Bing končí s reklamou na IT podporu

7.6.2016

Další vyhledávač mění svoji politiku ohledně reklam. Společnost Microsoft, která provozuje službu Bing, ohlásila, že z jeho vyhledávání zmizí reklama na IT podporu. Tato sekce reklamy byla zamořena podvodnými inzeráty. Informuje o tom americký server Consumerist.

Týden poté, co největší internetový vyhledávač Google oznámil, že ve svém systému kontextové reklamy AdWords přestane zobrazovat nabídky nevýhodných krátkodobých půjček , hlásí změnu i další z velkých vyhledávačů.

Vyhledávač Bing konči s reklamou na technickou podporu. Na té jako takové by na rozdíl od mikropůjček nebylo nic špatného. Problém však byl v tom, že většina reklamních odkazů v této sekci vedla na stránky podvodníků.

Podvod s technickou podporou je poměrně jednoduchý. Uživatelům se začnou zobrazovat falešná hlášení o virech. Někdy jsou také přímo kontaktováni pracovníky některé z nepoctivých společností, kteří jim oznámí, že jejich počítač je zavirovaný. Za odstranění fiktivní virové nákazy si povedení technici účtují stovky dolarů. Jiní pak zneužívají uživatelovy důvěry a na dálku ovládnou jeho počítač. Nejznámější případ se týká indické společnosti iYogi, již nedávno Microsoft prohlásil za svého největšího škůdce.

Vzhledem k tomu, že v sekci technické podpory převažovaly nabídky nepoctivců nad těmi od skutečných IT center, Microsoft se rozhodl pro radikální krok a reklamu na tento druh činnosti ze svého vyhledávání zcela odstranil.
 

Související články