poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Google rozšiřuje reklamu i do vyhledávání obrázků

15.6.2016

Internetový gigant Google oznámil plán na rozšíření reklamy i do výsledků vyhledávání obrázků. Chce se tak přizpůsobit zvláště uživatelům mobilních zařízení, kteří při nákupech jeho vyhledávač často vůbec nepoužívají. Informuje o tom americký spotřebitelský server Consumerist.

Studie serveru Techcrunch z minulého roku ukazuje, že 44 % uživatelů a uživatelek mobilního internetu pro nákupy používá aplikace prodejců, jako je třeba Amazon. Pouze 34 % uživatelů využívá vyhledávač Google. To se jeho provozovateli samozřejmě nelíbí a chce situaci změnit.

Konkurenční výhodu chce Google získat v oblasti vyhledávání obrázků, kde je stále dominantním i v mobilních zařízeních. Právě do tohoto vyhledávání nově zavádí obrázky, které jsou placenou reklamou. Mezi prvními inzerenty se objevily například společnosti FitBit či Swarowski.

Placená reklama se bude zobrazovat ve formě označených obrázků včetně ceny v první řadě výsledků, odkazovat by měly rovnou do obchodu zadavatele inzerce.

Nedávno Google upravil i svůj systém kontextové reklamy známý pod názvem AdWords. Z něj byly vyřazeny nabídky na nevýhodné krátkodobé půjčky, takzvané „payday loans“.
 

Související články