poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Jak vyřešit problém se Samsung Galaxy Tab, který nejde zapnout

21.6.2016

Mnoho uživatelů a uživatelek hlásí problémy s tablety Samsung Galaxy Tab, které se z ničeho nic vypínají a nejdou znovu zapnout, nereagují ani na nabíjení. Britský server Bitterwallet přináší krátký a jednoduchý návod, jak přístroj znovu zprovoznit.

Tablety od společnosti Samsung se někdy samy vypínají i v případě, že jsou nabité více než z poloviny, a to bez jakéhokoliv předchozího varování. Znovu zapnout nejdou, nepomáhá ani jejich připojení k počítači.

Řešení je však podle serveru Bitterwallet jednoduché. Pokud uživatel narazí na tuto závadu, stačí zmáčknout tlačítka „power“ a „volume up“ a obě držet alespoň po dobu 15 sekund. Poté by už měl přístroj znovu naskočit.

Bitterwallet uvádí, že ne vždy se oprava podaří na první pokus, uživatel by to měl zkoušet, dokud tablet znovu nenaskočí. Podle některých uživatelů je také větší pravděpodobnost úspěšného restartu v případě, že je tablet připojen USB kabelem k počítači.

Podobné problémy měli na začátku letošního roku i uživatelé iPhonů, kdy mohla neodborná oprava či pokus o upgrade udělat z telefonu nepoužitelné těžítko – takzvaný „error 53“. Apple sice „error 53“ nejprve nepovažoval za závadu, ale spíše za prvek ochrany proti neoprávněným zásahům do hardware chytrého telefonu, na nátlak uživatelů však tuto chybu odstranil při aktualizaci operačního systému iOS.
 

Související články