poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Baterie starších notebooků mohou být nebezpečné

29.6.2016

Hned tři výrobci svolávají do servisu baterie ze svých starších notebooků. U lithium-iontových baterií v noteboocích značek Sony, Fujitsu a Toshiba vyrobených od roku 2011 hrozí nebezpečí přehřátí a požáru. Za problém s bateriemi může jejich výrobce, společnost Panasonic.

Všichni tři výrobci notebooků, kterých se týká, zřídili speciální stránky, na nichž si spotřebitelé mohou ověřit, zda je dotčen i jejich počítač. Spotřebitele také varují, že problém může nastat i u náhradních baterií z autorizovaných servisů. Vlastníkům problémových notebooků doporučují baterii okamžitě vyjmout a zaslat výrobci na výměnu za bezpečnější model. Do té doby by měli svůj přístroj napájet pouze přes síťový kabel.

Informace o modelech, v nichž se mohou nacházet vadné baterie, naleznete na následujících odkazech:

SONY

TOSHIBA

FUJITSU

V posledních měsících se jedná o další z mnoha případů, kdy výrobci stahují a nahrazují závadnou součástku zodpovědnou za napájení přenosné výpočetní techniky. Problémy s nabíjecím kabelem měly tablety Surface Pro, laptopy MacBook a čtečky Amazon Fire, u cestovních adaptérů pro Mac a iPhone se zase velice snadno mohly lámat kolíky do sítě.
 

Související články