poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Starbucks čelí žalobě i kvůli šizení latté

7.7.2016

Po nedávné žalobě podané kvůli ledovým kávám, které obsahovaly příliš málo kávy a mnoho ledu, čelí kavárenský řetězec Starbucks dalšímu soudnímu sporu. Podle žalující strany jsou baristé v některých amerických pobočkách Starbucks instruováni, aby šidili i latté a v kelímku ponechávali příliš mnoho prostoru pro pěnu na úkor nápoje. O kauze informuje americký spotřebitelský server Consumerist.

Spotřebitelům, kteří Starbucks žalují, vadí to, že latté prodávané v některých pobočkách v San Franciscu neodpovídá inzerovanému objemu, a to přibližně o čtvrtinu. Mnozí milovníci latté si sice potrpí na hustou a vysokou pěnu, do objemu nápoje by se však podle žalující strany mělo mléko počítat pouze v původním nenapěněném stavu. Tak tomu je i podle amerických průmyslových standardů.

Starbucks tak čelí žalobě za používání nekalých obchodních praktik a klamavé reklamy. Soud se také bude zabývat tím, zda baristé vědomě klamali zákazníka pouze ve zmíněných sanfranciských pobočkách, či zda je tento postup rozšířený i jinde.

Cílem žalující strany je odškodnění spotřebitelů, chce také zajistit, aby se podobné klamání zákazníka neopakovalo.

Nejedná se o jediné pochybení řetězce Starbucks z poslední doby, nedávno byl jiným spotřebitelem žalován kvůli nastavování ledové kávy neúměrným množstvím ledu. V tomto případě stěžovatel ani nechtěl odškodnění, pouze aby Starbucks začal používat větší kelímky, do nichž se vejde uváděné množství nápoje i porce ledu.
 

Související články