poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Tripadvisor nově umožňuje hodnotit i letecké společnosti

1.8.2016

Recenzní server Tripadvisor přišel v polovině července letošního roku s novinkou. Spotřebitelé nyní mohou kromě hotelů či restaurací hodnotit i větší světové aerolinky a jejich jednotlivé lety. Informuje o tom americký spotřebitelský server Consumerist.

Consumerist uvádí, že donedávna bylo možné na Tripadvisoru ohodnotit téměř jakoukoliv část dovolené od ubytování přes stravování až po kulturní akce, stále však chyběla doprava. To se dne 18. července letošního roku změnilo. Nově mohou uživatelé Tripadvisoru hodnotit i jednotlivé aerolinie, a to z hlediska komfortu, služeb, rychlosti, nabízeného jídla a pití a také místa pro nohy.

Uživatelé mohou hodnotit jednotlivé lety i letecké společnosti celkově. Tripadvisor také nabízí službu porovnání cen a hodnocení pro různé trasy. Služba se zatím setkala s příznivou reakcí uživatelů, například u velké letecké společnosti America Airlines přibylo za první čtyři dny více než dva a půl tisíce uživatelských recenzí.

Recenze na internetu jsou „dobrý sluha ale špatný pán“, většinou se nevyplatí jim bezhlavě důvěřovat. Jak rozpoznat falešnou recenzi od pravé psal dTest ve svém starším článku. Problém s falešnými recenzemi se přitom netýká jen hodnocení dovolených. Je dobře známo, že například herní společnosti si rády kupují přízeň a pozitivní recenze u populárních youtuberů. Tak tomu bylo například nedávno u PC hry Middle Earth: Shadow of the Mordor.
 

Související články