poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Facebook chce přerušovat živé vysílání reklamami

11.8.2016

Po úspěchu služby Facebook Live, která umožňuje živé vysílání na stejnojmenné sociální síti, uvažuje Facebook o tom, že by do vysílání začal přidávat reklamu. Informuje o tom americký spotřebitelský server Consumerist.

Rozhodnutí Facebooku padlo na začátku letošního srpna. V nejbližší době by měl začít zkušební provoz reklam, vkládaných do vysílání pomocí služby Facebook Live. Podle serveru Consumerist by se mělo jednat o maximálně patnáctisekundové spoty, přenos jimi bude přerušován přibližně každých pět minut.

Zatím se do streamů dostanou reklamní klipy, jimiž už nyní provozovatelé sociální sítě prokládají timeline jednotlivých uživatelů jakožto sponzorovaným obsahem. Poskytovatelé reklamy by se tak mohli setkat se svým obsahem v živém vysílání, aniž by si takovou službu objednali či zaplatili. Pokud tedy o tuto podobu reklamy nestojí, musí se ze služby, která je v základní nabídce zapnutá, manuálně odhlásit. Někteří provozovatelé reklamy kritizují Facebook nejen za zmíněnou politiku „opt-out“, ale i za to, že jim během testovacího provozu nebude poskytovat žádná data o úspěšnosti reklam. To však chce Facebook v případě úspěchu nového druhu reklam změnit.

Reklama se v současnosti dostává i do míst, kde na ni spotřebitelé dosud nebyli zvyklí. Sponzorovaný obsah se například objevuje i ve vyhledávání obrázků na Google. Mnozí uživatelé reklamu na internetu blokují pomocí specializovaných doplňků do prohlížeče, existují ovšem i snahy postavit AdBlock a podobné programy mimo zákon.
 

Související články