poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Nezdravé potraviny a akční slevy

18.8.2016

Nejen české obchodní řetězce nabízejí a propagují nezdravé pochutiny. Kritice spotřebitelského serveru Bitterwallet a spotřebitelské organizace Which? za to, že se v marketingových akcích objevují hlavně sladkosti a jiné nezdravé potraviny, čelí i britští prodejci potravin.

Celých 52 % slevových akcí v letácích je na různé nezdravé potraviny, jakými jsou například čokolády, limonády či hotová jídla, pouhých 30 % je na čerstvé ovoce či zeleninu. Ukazuje to průzkum organizace Which?, která studovala akční letáky největších řetězců mezi letošním dubnem a červencem.

Podle této spotřebitelské organizace tím prodejci zákazníkům vysílají signál, že co je zdravé, to je drahé a naopak nezdravé pochutiny jsou cenově dostupné. Which? je toho názoru, že je potřeba to změnit a do boje proti obezitě se mají zapojit i supermarkety.

Poptávka po zdravých a čerstvých potravinách přitom stoupá i v Británii, například podle manažera kampaní této spotřebitelské organizace by větší zapojení supermarketů uvítali i sami spotřebitelé.

V Británii se kromě jiného uvažuje o zavedení daně ze sladkých limonád, výtěžek by měl být použit na osvětu v oblasti výživy i zpřístupnění a propagaci pohybových aktivit.
 

Související články