poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Další supermarket se zapojil do kampaně proti reklamě na nezdravé dětské pamlsky

9.9.2016

Nizozemská kampaň proti reklamě, která by měla prodávat nezdravé potraviny těm nejmenším, slaví další úspěch. Po síti supermarketů PLUS se do ní zapojil další velký prodejce Albert Heijn. Roztomilá zvířátka i jiná lákadla pro děti zmizí z obalů jeho privátních značek.

Řetězec nizozemských supermarketů Albert Heijn se zavázal k boji proti dětské obezitě. To pro něj znamená odstranit z obalů sladkostí či slaných pochutin loga, kresby a fotografie, které by mohly dětského strávníka lákat k nadměrné konzumace. Obaly potravin od nizozemského Alberta tak budou nově bez kreslených postaviček, zvířátek, či mezi dětmi populárních celebrit, přibydou na nich naopak podrobné údaje o výživových hodnotách.

Podle nizozemské spotřebitelské organizace Consumentenbond sice bude Albert Heijn uvádět méně podrobností, než ke kolika se zavázal před měsícem jiný supermarket PLUS, stále se však jedná o chvályhodný krok k lepšímu.

Kampaň vede Consumentenbond ve spolupráci s aliancí „Stop reklamě na nezdravé potraviny pro děti“. Jedná se o jednu z mnoha podobných kampaní, které jsou po světě vedeny pod hashtagem #stopjunkfood. Tento hashtag i zastřešující kampaň provozuje celosvětová spotřebitelská organizace Consumers International.
 

Související články