poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Google umožní nakupovat oblečení a nábytek z fotografií

15.9.2016

Společnost Google spouští další novinku. Poté, co umožnila nakupování v mobilních telefonech za pomoci obrázkového vyhledávání, nově nabízí i funkci „Shop the Look“. Ta umožňuje u některých fotografií známých osobností jednoduchým proklikem přejít na e-shop, konkrétně s oblečením či módními doplňky, v nichž je celebrita vyfocena. Další kategorií je pak i nábytek. Informuje o tom server Consumerist.

Nová služba „Shop the Look“ by podle Google měla usnadnit nakupování z chytrých mobilních telefonů. Přidává totiž funkci vyběru oblečení, módních doplňků či nábytku podle různých zpravodajských serverů či módních blogů. Stačí jedno kliknutí na obrázek s vytouženými doplňky a uživatel bude přesměrován do e-shopu, kde si je může rovnou koupit.

Prodejci, na jejichž stránky bude zájemce o nákup oblečení či nábytku přesměrován, budou Google platit za klik tak, jak je tomu v současnosti při nakupování přes oblíbený vyhledavač.

Služba „Shop the Look“ je momentálně v testovacím provozu v USA. Pokud se osvědčí, Google plánuje její zavedení po celém světě.
 

Související články