poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Věštkyně z Ohia vylákala od svých klientů více než jeden a půl milionu dolarů

16.9.2016

Soud v Ohiu viní samozvanou věštkyni z mnoha druhů podvodu. Od svých klientů totiž vylákala dary v hodnotě více než jednoho a půl milionu dolarů za odvrácení údajných budoucích neštěstí. Nyní jí hrozí trest až ve výši 34 let odnětí svobody. Informuje o tom spotřebitelský server Consumerist.

Podle obžaloby měla věštkyně od srpna roku 2001 do září loňského roku svým klientům předpovídat různá neštěstí, která se měla týkat jich samotných či jejich rodiny a nejbližších. Žena z Ohia ovšem nabízela zaručený způsob, jak veškeré potíže odvrátit. Stačilo, aby jí zákazník obdaroval něčím hodnotným a budoucnost měla hned vypadat růžověji. Takto od svých klientů v průběhu 14 let vylákala například starožitný nábytek, kabelky Louis Vuitton a Chanel, hodinky Rolex, zlaté šperky, devět mobilních telefonů či dokonce několik automobilů. Celkovou hodnotu „darů“ odhaduje ohijská policie na jeden a půl milionu dolarů.

Věštkyně nyní čelí obžalobě z několika druhů podvodů včetně podvodu po telefonu, krádeží a neoprávněného obohacování se. Pokud bude její vina prokázána u všech trestných činů, hrozí ji odnětí svobody až na 34 let. Podle vyjádření jejího právního zástupce se však věštkyně cítí být zcela nevinnou.

Server Consumerist uvádí, že se nejedná o jediného věštce, který způsobil svým příznivcům škody v řádu milionů dolarů. Smutný rekord podle něj drží provozovatelé podvodného schématu pod pseudonymem „Maria Duval“, kteří slibovali zasílání personalizovaných věšteb a talismanů. Z důvěřivých spotřebitelů vylákali více než 180 milionů dolarů.
 

Související články