poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Yahoo v čase, kdy jej opouští uživatelé, dočasně zrušilo přesměrování e-mailů

19.10.2016

E-mailový server a vyhledávač Yahoo, který se v současnosti potýká s velkou vlnou odchodu uživatelů, dočasně zrušil možnost automatického přeposílání e-mailů. Podle vyjádření zástupců společnosti se jednalo pouze o dočasné opatření za účelem zvýšení bezpečnosti a uživatelského komfortu, načasování se však zdálo podezřelé uživatelům i spotřebitelskému serveru Consumerist.

Poslední týdny nebyly pro Yahoo zrovna příznivé. Společnost se potýkala s velkým únikem osobních dat svých klientů, čelila podezření, že americkým vládním agenturám umožňovala nahlížet do soukromých e-mailových schránek. Navíc v USA kolovaly zprávy, že se Yahoo chystá odkoupit Verizon, podle spotřebitelského serveru Consumerist velmi nepopulární telekomunikační společnost.

Exodus uživatelů od Yahoo tak rostl. Na začátku letošního října je však čekala nepříjemná zpráva. Zmizela totiž možnost automatického přeposílání pošty do jiné schránky. Spekulace mnohých uživatelů o tom, že Yahoo chce nespokojeným uživatelům znesnadnit změnu poskytovatele, se ovšem nepotvrdily, funkce přesměrování se po 14 dnech vrátila.

Podle serveru Consumerist však v ústech klientů Yahoo stále zůstává pachuť. Zástupci Yahoo totiž odůvodňují dočasné přerušení přeposílání e-mailů lepší integrací funkce vyhledávání či synchronizací dvou e-mailů na serveru Yahoo, obě funkce však v poslední době významně ztrácejí na popularitě. Ohlášení nápravy navíc obsahovalo i oznámení, že i když přesměrování již funguje, uživatelé by měli pro lepší komfort stále používat své schránky na Yahoo.

Consumerist proto chce pozorně sledovat další jednání Yahoo. Vyzývá také své čtenáře, aby jej kontaktovali v případě jakýchkoliv dalších problémů s e-mailovou schránkou.
 

Související články