Aféra s vybuchujícími telefony přiměla výrobce po úvodní vlně svolávání přístrojů do servisů a výměny baterií přistoupit k úplnému stažení nového modelu z trhu. Ukázalo se totiž, že vybuchovat či vzplanout mohou i opravené přístroje s novou baterií.
CI se ovšem nelíbí, že ani svolání výrobků do servisu, ani stažení z trhu nebylo nijak globálně koordinováno a v každé zemi platila trochu jiná pravidla. V některých státech například na domovské stránce společnosti Samsung chyběla možnost ověřit si podle kódu IMEI, zda je telefon nebezpečný.
V postupu výrobce navíc chyběl systém. Například v Mexiku spustil kvalitní informační kampaň o závadách, ta ovšem chyběla v tržně mnohem silnější Brazílii či Argentině. V Africe pak dostatečná upozorňující kampaň neproběhla třeba v Nigérii či JAR.
Rozdíly mezi jednotlivými zeměmi se ale netýkaly jen poskytovaných informací. V některých státech umožňoval Samsung vrácení přístrojů jen v autorizovaných prodejnách, přičemž jinde je přijímal i na jiných sběrných místech. V některých zemích také nabízel zapůjčení náhradních přístrojů po dobu opravy, tato možnost však jinde absentovala.
CI upozorňuje na to, že Samsung zcela zanedbal země, v nichž nebyl prodej modelu Galaxy 7 Note oficiálně spuštěn. To, že se zde telefon neprodával, ale neznamená, že si ho nikdo nemohl objednat ze zahraničí, či že by zde nemohl mít zahraniční turista potíže se svým telefonem.
Spotřebitelé na celém světě by měli mít stejná práva, výrobce by při informační kampani neměl zanedbat žádnou zemi, míní CI. Riziko je pro všechny spotřebitele stejně vysoké, dělat rozdíly mezi zeměmi tak nedává smysl. CI apeluje na Samsung, aby místo oddělených lokálních kampaní připravil jednu globální, srozumitelnou a transparentní.