poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

IKEA svolává nástěnné policové díly Elvarli, mohou se uvolnit a spadnout

2.11.2016

Společnost IKEA stahuje z trhu další výrobek. Jedná se o závěsný policový díl Elvarli , dostupný i na českém trhu. Ten se může kvůli nevhodnému systému ukotvení snadno uvolnit a při pádu zranit svého majitele či jeho ratolest. Informuje o tom italský spotřebitelský server Altroconsumo.

V kotvícím systému závěsných polic Elvarli mohou být nevhodně umístěné matice pro uchycení ke zdi. Ty zapříčiňují, že police nedoléhají přímo ke zdi a snáze se mohou uvolnit. Zatím nejsou hlášeny žádné případy, kdy by kvůli uvolněnému policovému dílu Elvarli došlo ke zranění, IKEA se však rozhodla pro preventivní stažení výrobku z trhu. Podle italské spotřebitelské organizace by měli mít nárok na vrácení peněz za zakoupené stěnové díly Elvarli spotřebitelé z 16 evropských zemí včetně Česka a Slovenska.

Největší aféra společnosti IKEA z poslední doby se týkala řady komod Malm, které se snadno převracely. Pod převrácenou komodou pak zemřela dvě batolata. Aféru společnost řešila tím, že nábytek vybavila speciální kotvící sadou, která má do budoucna podobným případům zabránit.
 

Související články