poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Zákazníci, jimž Samsung neposkytl náhradní telefon, se soudí o odškodnění

3.11.2016

Způsob, jakým společnost Samsung řešila stažení modelu Galaxy Note 7 z trhu, čelí kritice nejen od spotřebitelských organizací, ale i od jednotlivých postižených klientů. V USA se nyní chystá hromadná žaloba nespokojených zákazníků, kterým Samsung včas nedodal slíbený náhradní telefon. Informuje o tom spotřebitelský server Consumerist.

Žalující strana tvrdí, že zákazníci na náhradní telefon, který jim Samsung přislíbil, v některých případech čekali až několik týdnů. Situaci zkomplikovala i druhá a definitivní vlna stahování telefonů z trhu, jež ponechala některé spotřebitele podruhé za krátkou dobu bez telefonu a náhrady za něj.

Poškození však často v tu samou dobu stále ještě telefon spláceli, stejně tak platili i měsíční poplatky operátorům. To vše za telefon, který nemohli nijak využít. Celková škoda by mohla podle poškozených, kteří podali žalobu k soudu v New Jersey, činit až několik milionů dolarů. Spotřebitelé po Samsungu chtějí, aby jim nahradil jejich ztráty.

Samsung letos v říjnu čelil i kritice celosvětové spotřebitelské organizace Consumers International. Té se nelíbila nejednotnost postupu Samsungu při svolávání vybuchujících telefonů do servisu i při jejich následném stahování z trhu. Informační kampaně o problémech s použitými bateriemi proběhly v jednotlivých zemích v různé kvalitě, mnohde zcela chyběly. To platilo zvláště pro státy, kde nebyl model Galaxy Note 7 oficiálně uveden na trh, spotřebitelé si však mohli přivézt telefon ze zahraničí. Rozdíly se našly i v poskytování náhradních telefonů či hustotě sítě odběrových míst, jež přijímaly potenciálně nebezpečné telefony.
 

Související články