Consumerist neuvádí jméno první ze společností. Již od března 2009 ovšem obtěžovala spotřebitele s nevyžádanými robotelefonáty, které jim nabízely prodloužení záruky na nový automobil, zabezpečení domácnosti či jen připravovaly půdu pro telefonáty živých telemarketérů.
Společnost naprosto ignorovala seznam „do-not-call“, v němž jsou uvedeni ti, kteří si nepřejí být kontaktováni s obchodními nabídkami. Zástupci této společnosti musí zaplatit pokutu ve výši necelých desíti milionů dolarů. Z ní zástupci společnosti zaplatiti zatím půl milionu, další splátky byly pro jejich platební neschopnost odloženy.
Druhá společnost vznikla později, až v roce 2012, pozdní start však vynahrazovala horečnatou aktivitou. Consumerist uvádí, že během jednoho týdne tato firma fungující pod jmény Data Guru, Tailbone Security či Prime Marketing zvládla jen mezi loňským březnem a dubnem vygenerovat až 1,5 milionu obtěžujících robotelefonátů. V nich spotřebitelům podobně jako předchozí hříšník nabízela systémy zabezpečení. Až 80 % z uskutečněných hovorů bylo uskutečněno na čísla uvedená v „do-not-call-listu“. Provozovatelé společnosti již v minulosti dostali od FTC pokutu ve výši 4,5 milionu amerických dolarů a zákaz další činnosti v telemarketingu. Verdikt FTC ovšem ignorovali a pokračovali v obtěžování Američanů dalšími 800 tisíci hovorů za dva měsíce.
Jedná se o významný úspěch, oba hráče na černém trhu s robotelefonáty se podařilo FTC zastavit během pouhých šedesáti dní. Podobné úspěchy jsou zřídkavé, společnosti často pokuty ignorují a v trestné činnosti pokračují pod jiným názvem.
V Británii nedávno nastala ohledně robotelefonátů a jejich blokace zajímavá situace, když zařízení blokující obtěžující robotelefonáty prodával výrobce rovněž prostřednictvím obtěžujících robotelefonátů.