poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Consumer Reports radí, jak na online seznamky

6.2.2017

Útrapy se seznamkami se nemusí zdaleka týkat jen potíží ohledně rušení členství či nesrozumitelných obchodních podmínek. Někdy si dokážou náladu navzájem zkazit sami uživatelé. Spotřebitelská organizace Consumer Reports (CR) se tak podívala na nejčastější potíže, s nimiž se uživatelé seznamek setkávají a radí, jak se s nimi vypořádat.

První rada od CR zní: Počítejte s tím, že profily na seznamkách někdy klamou. Nemusí se ani jednat o známý trik se zcela fiktivními profily, které z vdavekchtivých mámí peníze. I ten největší poctivec si na seznamce rád ubere nějaké kilo váhy a naopak přidá pár centimetrů výšky, případně použije starší, lichotivější fotografii. Uvedené údaje proto CR radí brát s rezervou.

CR také upozorňuje, že mnozí si neuvědomují, že proces seznamování se na seznamce funguje trochu jinak, než když se například dva dají do řeči na společenské akci. Zatímco v reálném světě je třeba, aby mezi párem přeskočila jiskra, a na dalších schůzkách pak dvojice zjišťuje, zda jsou jejich životy, cíle a postoje kompatibilní, v online světě je to naopak. Pár má dost času popovídat si o svých zájmech, snech a ověřit si smysl pro humor svého protějšku, mnozí však marně očekávají, že taková kompatibilita znamená, že na schůzce automaticky přeskočí ona pověstná jiskra.

Třetí a poslední rada od americké spotřebitelské organizace zní: Nebojte se „mizerných“ schůzek. I ten nejtragikomičtější zážitek ze schůzky s někým ze seznamky se dá přetavit ve zkušenost, při které se například naučíte všímat si dalších znaků, kterým se vyhýbat, případně vám alespoň zbyde zábavná historka, kterou můžete dát k dobru.
 

Související články