poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Plenky pro pláč

9.2.2017

Provozovatelé služeb Pamperbox a Luierbox slibovali nizozemským a belgickým rodičům pravidelné dodávky plenkových kalhotek pro děti po zaplacení jednorázového poplatku. Provozovatelé služby, která inzerovala i na slevovém portálu Groupon, se ovšem po zaslání několika málo balíčků odmlčeli a ukončili dodávky. Informuje o tom nizozemská spotřebitelská organizace Consumentenbond.

Roční předplatné plenek vyšlo u Pamperboxu i Luierboxu na 600 euro, v případě objednávky přes slevový voucher z Grouponu pak na 300 euro. Provozovatelé služby přislíbili rodičům, že jim každý měsíc budou zasílat balíček se zásobou plenek až do příští dodávky.

Většina zákazníků však obdržela jen jeden balíček, na další dodávky čekala marně. Někteří se pak nedočkali ani jediného balení plenek. Poškozených je v tomto případě okolo dvou tisíc. Provozovatel služeb Pamperbox a Luierbox navíc nereagoval na urgence.

Consumentenbond v tomto případě radí poškozeným, kteří platili kreditní kartou, aby kontaktovali svou banku, u níž se mohou pomocí služby chargeback neboli zpětné platby domoci peněz zpět. Těm, kteří použili jiný způsob platby, radí využít svou službu Klachtenbox, která slouží pro mimosoudní vypořádání sporů. Spotřebitelé z Belgie by se pak měli obrátit na tamní spotřebitelskou organizaci Test-Achats.

Test-Achats společně s Consumentenbond apelují na provozovatele slevového portálu Groupon, aby přispěl ke zdárnému řešení situace. Nepoctiví provozovatelé služeb pro donášku plenkových kalhot totiž ignorují i zprávy od spotřebitelských organizací. Groupon by se tak měl přidat ke spotřebitelským organizacím, které se na Pamperbox a Luierbox pokoušejí vyvíjet tlak.

Consumentenbond připomíná, že se nejedná o jediný případ problematické nabídky na portálu Groupon. Minulý rok se přes něj prodávaly nekvalitní padělky paměťových karet SanDisk , v roce 2015 pak slevový portál prohrál soudní spor ohledně umělého navyšování cen prodávaných služeb.
 

Související články