poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Britové udělili pokutu 400 tisíc liber za nevyžádané hovory

22.5.2017

V Británii padla další vysoká pokuta pro společnost, která obtěžovala spotřebitele nevyžádanými robotelefonáty. Firma Keurboom Communicatioons musí podle spotřebitelské organizace Which? zaplatit 400 tisíc liber.

Keurboom Communications Brity bombardovala nevyžádanými robotelefonáty s nabídkami pojištění vozidla či schopnosti splácet. Britské zákony přitom výslovně zakazují, aby společnosti kontaktovaly automatizovaným telefonátem ty spotřebitele, kteří k tomu nedali výslovné svolení. Which? zaznamenala více než tisíc stížností na robotelefonáty od této společnosti.

Nejedná se o první porušení zákona ze strany společnost Keurboom Communication. Již v loňském dubnu jí byly uděleny dvě pokuty ve výši jednoho a jednoho a půl tisíce liber. Ani to ji však neodradilo od dalšího obtěžování spotřebitelů. Nově jí regulátoři vyměřili pokutu ve výši 400 tisíc liber.

Spotřebitelské organizace Which? schvaluje výši pokuty, za porušení zákona by však podle ní mělo nést osobní odpovědnost i vedení společnosti. Zároveň je toho názoru, že by nová britská vláda měla vůči společnostem odpovědným za obtěžující hovory nasadit ještě ostřejší kurz než ta současná.

Robotelefonáty a nevyžádané hovory jsou trnem v oku spotřebitelským organizacím po celém světě. Provozovatelé často ignorují seznamy spotřebitelů, kteří si nepřejí být kontaktováni. V jiných případech se telemarketéři vydávají například za výběrčí na charitu či dokonce právě za pracovníky spotřebitelských organizací.
 

Související články