poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Hackeři napadli databázi hesel služby OneLogin

7.6.2017

Hackerům se na začátku června letošního roku podařilo prolomit do databáze hesel služby OneLogin. Server Consumerist doporučuje jejím uživatelům, aby si urychleně změnili heslo.

Služba OneLogin slouží k zabezpečenému přihlašování k více internetovým stránkám, aplikacím a službám pomocí jediného hesla. Do její databáze ovšem v nedávné době pronikli hackeři a získali přístup k části uložených hesel.

Provozovatelé služby útok potvrdili. Uživatele, kterých se týkal, již upozornili na hrozící riziko a připomněli jim, aby si co nejdříve změnili heslo. Jak velkého počtu uživatelů se útok týkal, však podle serveru ZDN Net provozovatelé služby OneLogin nezveřejnili.

Podle ZDN Net se jednalo o všechny uživatele, jejichž hesla byla uložena na americkém serveru. Hackerům se údajně navíc podařilo prolomit i šifrování u hesel. ZDN Net se tak přidává společně s Consumeristem k apelu na uživatele služby OneLogin, aby si skutečně změnili heslo a vygenerovali si i nové API klíče a tokeny.

Hackeři se v současnosti dostávají k databázím hesel a přístupů až nepříjemně snadno. Z nedávné minulosti stačí připomenout například případ chytrých plyšáků CloudPets, z jejichž cloudového uložiště se podařilo hackerům získat statisíce přístupových údajů.
 

Související články