poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Z luxusních apartmánů se vyklubaly boudy s energiemi načerno

13.7.2017

Server Airbnb.com vábí i různé nepoctivé podnikavce, a to zvláště v žádaných lokalitách, jako je newyorský Brooklyn. Jeden z pronajímatelů zde na střeše obytné budovy stloukl plechové boudy, načerno do nich natáhl plyn a elektřinu a pronajímal je jako luxusní apartmány se skvělým výhledem. O podařeném pronajímateli informuje spotřebitelský server Consumerist.

„Luxusní apartmány“, které vyrostly na střeše budovy nedaleko Brooklynského mostu, nesplňovaly takřka žádné bezpečnostní normy pro bytové jednotky. Majitel nemovitosti nahlásil účel těchto staveb jako výrobní prostory, pro stavbu na střeše neměl povolení. Hlavu si nelámal ani s rozvody sítí, do pěti „apartmánů“ či spíše plechových bud byly nataženy načerno a ještě navíc neodborným a nebezpečným způsobem. Objektům rovněž chyběly povinné požární východy.

Majitel nemovitosti pronajímal boudy přes Airbnb.com jako luxusní apartmány s výhledem na New York, s vlastní koupelnou, mikrovlnkou a přístupem na střechu. Za jednu noc si účtoval stovky dolarů.

I přes všechny nedostatky ubytovacího místa o něj byl zájem. Svědčí o tom, že když se na místo dostavili městští inspektoři na prohlídku, v jednom z nich vyrušili platící nájemníky.

Velká americká města mají v současnosti problémy s nepoctivými domácími, kteří inzerují na Airbnb.com. Mnozí se nelegálně zbavují nájemníků, aby získali lukrativní prostory pro krátkodobé ubytování. Města v současnosti pro odhalování podobných nelegálních prostor využívají služeb soukromých detektivů. Ti se vydávají za klienty Airbnb a mají za úkol najít a zabezpečit důkazy o proměně bytu v zařízení hotelového typu, například „hotelová“ mýdla v koupelně.