poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Česká obchodní inspekce rozdávala pokuty na Slavnostech piva

12.7.2017

První červnový víkend patří v Českých Budějovicích již tradičně pivu. I letos měli milovníci zlatavého moku možnost ochutnat v rámci 21. ročníku Slavností piva jak klasická piva, tak i vybrané pivní speciály od českých a moravských pivovarů. Dvoudenní slavnosti pod širým nebem, doprovázené hudbou a degustačními soutěžemi, nepřilákaly jen pozornost pivařů, ale i inspektorů České obchodní inspekce.

Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny se zde zaměřila na kontrolu úrovně prodeje zboží a poskytovaných služeb. Z provedených osmi kontrol bylo zjištěno porušení zákona v polovině případů. Spotřebitele pravděpodobně nepřekvapí, že mezi nejčastější prohřešky, jichž se prodejci dopustili, patří nedodržení deklarované míry podaných nápojů a neseznámení zákazníka s cenou.

Tento problém přitom zaznamenala Česká obchodní inspekce při kontrolách na Slavnostech piva v Českých Budějovicích i v předchozích dvou ročnících. Zatímco v roce 2016 inspektoři odhalili „podmíráky“ ve dvou kontrolách ze šesti, rok předtím chybovali v rámci šesti kontrol dokonce čtyři prodejci. Za zjištěné nedostatky pokutovali inspektoři tři prodejce přímo na místě, v jednom případě zahájí ČOI správní řízení.
 

Související články