poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Na janovském letišti dostalo pesto křídla

31.8.2017

Italské město Janov není pouze významným přístavem, ale také kolébkou pesta. Tato omáčka, jejíž hlavní surovinou je bazalka, získává v posledních letech na velké popularitě, a proto není divu, že se město rozhodlo využít ji v rámci své propagace. Jak informuje spotřebitelská organizace Consumer Reports, na janovském letišti mohou pasažéři využít kuriózní výjimku – sklenice pesta do 500 gramů se jim nyní nebude počítat do počtu povolených tekutin na palubě.

Během této propagační kampaně, jež odstartovala již 1. června 2017, si tak cestující mohou přinést půlkilovou sklenici pesta na palubu letadla. K úspěšnému „odbavení“ pesta stačí získat speciální samolepku, kterou pasažér obdrží po přispění 0,50 eura charitě, jež pomáhá pokrýt náklady s leteckou přepravou nemocných dětí, cestujících do zahraničí za účelem léčby.

Podle pracovníků letiště vznikl tento nápad při pohledu na množství zabaveného pesta, hromadícího se u bezpečnostních přepážek. Consumer Reports však upozorňuje, že pokud pasažéři z janovského letiště odlétají do zahraničí, je třeba si vždy ověřit celní předpisy dané země o povolených druzích potravin, které je možné s sebou přivézt.

Související články