poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

V servírovací míse z IKEA vzplanulo ovoce, společnost záležitost prošetřuje

11.10.2017

Pokud se v dnešní době spotřebitelé setkají s výrobky, které se podílejí na vzniku náhlých požárů, příčinou bývají většinou například nesprávně fungující baterie. Spotřebitelská organizace Consumer Reports však nyní upozorňuje na případ, v němž hraje hlavní roli leštěná servírovací mísa Blanda Blank z IKEA.

Consumer Reports odkazuje na švédský deník Aftonbladet, který přinesl příběh muže, jenž si během jednoho horkého víkendu přinesl servírovací mísu naplněnou hroznovým vínem na zahradu. V momentě, kdy ucítil kouř, byl přesvědčen, že sousedé pravděpodobně grilují. Poté si však všiml, že hroznové víno v servírovací míse hoří. Zdálo se mu to nemožné, ale když se podíval detailněji, všiml si výrazného bodu, kde slunce propálilo větvičky hroznového vína, což zapříčinilo vznik požáru.

Jako důkaz natočil krátké video, v němž demonstroval situaci s kouskem novinového papíru, který vložil do servírovací mísy, umístěné na slunci, a video poté sdílel na sociální síť.

Tiskový mluvčí společnosti IKEA deníku Aftonbladet sdělil, že společnost vzniklou situaci prošetří a provede další testy servírovacích mís. Zároveň poznamenal, že ke vzplanutí obsahu mísy by muselo dojít v součinnosti mnoha faktorů a to je velmi málo pravděpodobné.

Související články