poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Spotify na Androidu stále nedovoluje editaci playlistu

23.2.2018

Aplikace hudební služby Spotify nabízí ve verzi pro iOS více než v té pro Android. Vrásky na čele uživatelům Androidu způsobuje hlavně funkce Shuffle Play a komplikované spravování seznamů skladeb v souvislosti s náhodným přehráváním.

Když nechcete spoléhat na náhodné uspořádání hudební služby, chystáte si vlastní výběr hudby na párty, ale i v řadě dalších situací je důležité mít k dispozici spolehlivý hudební software. Proto jsou aplikace tohoto typu zaměřeny nejen na usnadnění, ale i zpříjemnění ovládaní různých možností. Pro populární Spotify to platí také, ovšem ne pro každého – možnost práce s playlisty stále pokulhává na zařízeních se systémem Android a na webu.

Vytvoření nového seznamu skladeb na Androidu je celkem přímočaré – buď vytvoříte playlist ze sekce Seznamy skladeb ve své knihovně, nebo postupným přidáváním nových songů zcela od začátku. Playlist můžete pojmenovat a skladby přidávat i odebírat. Když je však budete chtít přesunout níže nebo výše v seznamu, musíte vymazat všechny skladby mezi současnou a žádanou pozicí. Na webu navíc seznam nelze přejmenovat. Aby se vám snáze přesouvaly skladby v rámci seznamu, musíte přejít na Spotify pro iOS nebo na desktopovou aplikaci Spotify pro Windows a macOS. Pro uživatele zvyklé na stále více digitálních vymožeností a jejich čím dál snazší ovládání, je nutnost volit mezi kompletním přepracováním seznamu od začátku a použitím desktopové aplikace přinejmenším úsměvná.

Vzhledem k tomu, že aplikace Spotify iOS s tím nikdy neměla problém, mohou se uživatelé Androidu cítit přehlíženi, poznamenává americký web Androidcentral.com. Když i po několika letech nemají k dispozici jednu ze základních funkcí aplikace, nemohou se spolehnout, že tomu v budoucnu bude jinak.

Mnozí, kteří mají na Spotify bohatou knihovnu a nemohou si bez něj svůj život představit, se s tímto problémem nejspíš dokážou smířit. Jiní se však porozhlédnou a rozhodnou pro službu, kde se playlisty přepracovávají snadno a moderně – jednoduše přesouváním.

Související články