poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Fitness náramky soukromí neřeší

8.6.2018

Fitness náramky a obdobné přístroje monitorují váš pohyb, počet spálených kalorií, délku spánku a mnoho dalšího. Napadlo vás někdy, jak moc toho o vás vlastně vědí a zda si tyto informace nechávají pro sebe?

Můžete si nechat měřit energii, kterou při tréninku vydáte, shrnout pohyb za den, týden či měsíc apod. Je to zábava a lze ji sdílet s přáteli, kolegy nebo dalšími sportovci. Jak fitness náramky s daty o svých majitelích zacházejí, zjišťovala dánská spotřebitelská organizace Forbrugerradet Tænk. Výsledky ukázaly, že ochrana dat je u většiny z nich nehledě na operační systém průměrná. Ač se výrobci snaží zabezpečit vaše data různými způsoby, například kódováním při převodu do mobilu nebo na internet, situace není ideální. Soukromé údaje mohou být snadnou kořistí pro hackery.

Nelze nastavit podmínky soukromí

Často zcela chybí informace, jak omezit přístup třetím stranám k zadaným informacím. U některých testovaných produktů to vůbec není možné. Jen několik manuálů vám vysvětlí, jak nastavit ochranu soukromí podle sebe. Samotné podmínky použití bývají sice obsáhlé, ale aspoň se v nich zpravidla dočtete, k čemu jsou vaše údaje používány.

Co můžete ovlivnit?

Abyste ochránili své soukromí, vyberte si fitness náramek s možností nastavení zámku obrazovky. Tak se do něj nikdo jen tak nedostane. A jako u všech dalších elektronických zařízení dobře zvažte, co o sobě prozradíte, je-li třeba založit si profil na internetu, abyste přístroj používali.

Související články