poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Pozor na fitness náramky Jawbone

8.8.2018

Tři velké internetové obchody ve Spojeném království ukončily prodej fitness náramků Jawbone. Důvodem je nespokojenost a stížnosti uživatelů, na které upozornila tamější spotřebitelská organizace Which?

V Amazonu, Grouponu a Selfridges si Britové náramky Jawbone již nekoupí. Výrobce neposkytuje dostatečnou podporu svým náramkům , což znemožňuje používání příslušné aplikace. Spotřebitelská organizace Which? vyzvala, aby lidé tyto výrobky nekupovali a aby nově zakoupené, které nefungují podle očekávání, prodejcům vraceli.

Aplikace Jawbone od června nefunguje a výrobky tak nelze používat. Zákazníci si stěžují na nemožnost přihlásit do svého účtu nebo vytvořit nový, nefunkční synchronizaci údajů mezi náramkem a aplikací, chybějící údaje o nedávných aktivitách a úplnou nedostupnost aplikace.

Důvodem je nejspíše skutečnost, že je výrobce od loňského roku v likvidaci, technická podpora proto byla zastavena, ale neprodané výrobky na trhu zůstaly. 28. května Jawbone na Facebooku informoval o „přechodném plánu“ a požádal zákazníky o trpělivost a pochopení.

Amazon, Groupon a Selfridges po upozornění Which? stáhly z prodeje všechny náramky Jawbone. Groupon okamžitě vyzval zákazníky se zakoupeným výrobkem, aby se spojili s jeho podpůrným týmem a projednali s ním možnost vrácení. Jelikož je digitální aplikace pro správné fungování fitness náramků nezbytná, její nefunkčnost znamená vážnou vadu způsobující nepoužitelnost celého výrobku.

Samotný Jawbone přešel do sesterské firmy Jawbone Health a v rámci zmíněné likvidace byly výroba a aktivity prodány různým subjektům. Technická podpora fitness náramků také, což způsobilo výpadek ve službách. Není znám oficiální termín jejich obnovení a informace ze strany Jawbone chybí. Od toho se pak odvíjejí možnosti vrácení či reklamace podle doby uplynulé od zakoupení, stejně jako je to u všech ostatních výrobků.

Uvažujete-li o koupi fitness náramku značky Jawbone, doporučujeme vám vyčkat. V současnosti byste si nemohli založit potřebný účet ani přístroj synchronizovat s aplikací a není jasné, jak se bude situace s chybějící klientskou podporou dále vyvíjet. V českých internetových obchodech většinou tyto výrobky na skladě již nejsou, ale pokud na ně někde narazíte, nenechte se zlákat ani jakkoli nízkou výprodejovou cenou.

Související články