poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

V Británii volají po stažení známé značky kojeneckého mléka

21.8.2018

Mnoho britských dětí nesnáší dobře kojenecké mléko Aptamil poté, co bylo jeho složení změněno. Někteří rodiče vyžadují stažení výrobku z trhu, informovala spotřebitelská organizace Which?.

Aptamil nedávno změnil složení čtyř svých výrobků z řady kojeneckých mlék. Objevily se četné zprávy o dětech, které na ně od té doby špatně reagují a mají problémy s trávením. Změna složení proběhla jen u čtyř výrobků řady, následné problémy se projevily u tří. Stížnosti se netýkají výrobků pro nejmenší. Rodiče kritizují výrobce i kvůli zmenšení balení z 900 g na 800 g, přičemž cena zůstala zachována.

Výrobce zřídil nonstop poradenskou linku řešící případy zažívacích problémů v důsledku užívání Aptamilu. Přiznal, že výrobky jsou citlivější na změny tepot než dříve. Na Facebooku se také snaží rodiče instruovat, jak správně připravovat mléko pro své děti, aby se vyhnuli nepříjemným reakcím, jelikož i způsob přípravy se v důsledku odlišného složení změnil. Ani tyto snahy však všechny potíže nevyřešily. Výrobce vyjádřil politování a upozornil, že je nutné skutečně přesně dodržovat nový návod k přípravě.

Související články