poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Kamery značky Foscam mají bezpečnostní chybu

22.8.2018

Majitelé bezpečnostních kamer, IP kamer nebo dětské chůvičky značky Foscam musí své přístroje urychleně aktualizovat. Kvůli problému v zabezpečení 56 modelů kamer a dvou modelů chůviček mohou být zařízení hackována a údaje zneužity.

Nizozemská spotřebitelská organizace Consumentenbond před nedávnem informovala o průšvihu značky Foscam. Pro odborníky není těžké kamery připojené na internet napíchnout a dostat se k tomu, co snímají. Proniknou tak snadno i do domácí internetové sítě. Po odhalení chyby společnost VDOO (zabývající se bezpečností internetu věcí) nabídla Foscamu update pro postižená zařízení. Aktualizace však neproběhne okamžitě a automaticky sama. Musí být provedena manuálně samotnými uživateli.

Foscam své zákazníky na problém a možnost jeho řešení upozornil zprávou v příslušných aplikacích. Jelikož nebyla dostatečně zdůrazněna a mohla pro mnohé snadno zapadnout mezi různá další oznámení aplikací, výrobce po vyzvání spotřebitelskou organizací slíbil, že podnikne důraznější kampaň. Původní článek v nizozemštině si můžete přečíst zde.

Související články