poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Jak omezit automatické aktualizace Windows

31.8.2018

Systém Windows 10 je nastaven tak, že se aktualizuje automaticky. Pokud vás neustálé instalace obtěžují, můžete se jim vyhnout. Nabízíme vám návod, jak na to.

Automatické updaty jsou potřebné z hlediska bezpečnosti a uživatelského pohodlí. Pokud se však spouštějí v době, kdy potřebujete s počítačem pracovat jinak, zaberou velkou část vašeho připojení na internet a dočasně zpomalí výkonnost přístroje. Microsoft proto nyní nabízí možnost do tohoto procesu zasáhnout.

Klikněte na symbol Windows, poté postupně na Nastavení (ozubené kolečko) a dále na Aktualizace a zabezpečení. Měla by se vám otevřít stránka aktualizací Windows Update. Pokud se tak nestane, poklepejte na odkaz se stejným názvem v levém sloupečku. Pokračujte na Upřesnit možnosti, Optimalizaci doručení a pak Upřesnit možnosti.

Tady již můžete provést úpravy podle svého uvážení a potřeb. V nastavení stahování omezte, „kolik šířky pásma se používá pro stahování aktualizací na pozadí“ označením v čtverečku a pošoupnutím čárky na škále – tím ovlivníte automatické procesy. To samé můžete udělat i pro stahování aktualizací na popředí, tj. těch, které sami spouštíte. Tento krok se vyplatí jen v případě, že je vás na jedno internetové připojení více a býváte připojení všichni současně.

Obě omezení znamenají, že budou aktualizace trvat déle. Můžete je však měnit opakovaně a ve výsledku dojít k optimálnímu nastavení tak, aby vás updaty nerozčilovaly.

Související články