poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Ryanair se snaží vyhnout stížnostem spotřebitelů

16.10.2018

Aerolinka, která se během posledních měsíců dostala do všech evropských médií nezvládnutými stávkami svých zaměstnanců a následnými zmatky naplánovaných letů, opakovaně mění své obchodní podmínky, aby odradila zákazníky od stížností, reklamací a žalob.

Od 2. října je v obecných podmínkách Ryanairu uvedena možnost podávat stížnost jedině před irskými soudy. Není to poprvé, co se tato letecká společnost snaží svým nespokojeným klientům zkomplikovat snahu domoci se spotřebitelských práv. Přitom se jedná o ilegální krok, který odporuje evropským zákonům a mezinárodnímu občanskému právu. Dříve Ryanair požadoval, aby se stížnosti podávaly výhradně v angličtině a jedině u kontaktního místa umístěného v Irsku, ale pod nátlakem kampaně belgické spotřebitelské organizace Test-Achats od toho musel ustoupit.

Irský nízkonákladový dopravce se všemi způsoby snaží vyhnout odpovědnosti vůči poškozený zákazníkům. Naši belgičtí kolegové evidují 1400 stížností a 50 podaných soudních žalob u dvou soudů na základě mezinárodního občanského práva a evropských zákonů a jsou připraveni nenechat leteckou společnost porušovat práva spotřebitelů.

Související články