poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Elektrický kartáček není nutně lepší než obyčejný

25.1.2019

Váháte, zda je účinnější čistit si zuby klasickým kartáčkem, nebo se vyplatí investovat do elektrického? Spotřebitelské organizace nemají jednoznačnou odpověď. Můžete se proto bez obav rozhodnout podle vlastních kritérií.

Elektrický kartáček má své přednosti. Zastane většinu manuální práce. Stačí jej jen přesouvat z jednoho zubu na druhý. Může čistit důkladněji než naše ruka s běžným kartáčkem, protože automaticky ovládá ty správné pohyby. I v tomto případě však záleží na zvolené technice. Mnohé výrobky mají časovač, který pomáhá dodržet dvouminutovou doporučenou dobu čištění. Elektrický kartáček je vhodným řešením pro osoby s motorickými problémy, například pro menší děti, lidi se sníženou silou ramen nebo rukou. Jiné však může odradit svými vibracemi.

Čas vám elektrický kartáček neušetří. U každého zubu musíte vydržet stejně jako s klasickým a bez zubní nitě nebo mezizubního kartáčku se neobejdete. Pokud se pro něj rozhodnete, věnujte při nákupu pozornost jeho výdrži. Spotřebitelské testy ukázaly, že baterie zpravidla nevydrží dlouho a je třeba kartáček po každém čištění znovu nabít.

Související články