poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Náramky Microsoft Band přicházejí o online podporu

4.4.2019

Program Microsoft Health, zahrnující online služby, mobilní aplikace a celkovou podporu fitness náramků Microsoft Band, skončí 31. května 2019. Náramky bude možné používat dále, ale velmi omezeně. Výrobce aktivní uživatele částečně finančně odškodní.

Výroba náramků Microsoft Band byla ukončena již v roce 2016. Na konci května přestanou fungovat rovněž webové stránky a aplikace Microsoft Health Dashboard, na kterých je jeho činnost založena, a to pro všechny operační systémy. Programy nebudou k dispozici v Microsoft Store, App Store ani na Google Play. Náramky sice zůstanou funkční a mohou třeba počítat kroky nebo ukazovat polohu, ale bez příslušné platformy a podpory přijdou o výhody sledování historie aktivit a statistických údajů, zaznamenávání informace, sledování spánku nebo srdečního rytmu.

Microsoft některé uživatele částečně odškodní. Majitelům první generace náramku z roku 2014 proplatí 69 eur a ti, kteří mají druhou verzi z roku 2015, obdrží 155 eur. Aby vznikl nárok na tyto částky, musí být náramek stále v záruce, nebo se musí jednat o aktivního uživatele, který minimálně jednou synchronizoval svůj náramek s online službou mezi 1. prosincem 2018 a 1. březnem 2019. Všichni, na které se to vztahuje, dostanou podle Microsoftu e-mail s potřebnými informacemi.

Pokud se vás ukončení funkčnosti Microsoft Health Dashboard týká, doporučujeme vám postarat se o údaje, které jste mu poskytli. Přihlaste se a stáhněte si z něj přehled svých aktivit. Příslušné tlačítko k jejich exportování najdete v menu pod profilovou fotkou vpravo nahoře. Můžete je přesunout k jinému poskytovateli stejných služeb. Restartujte náramek a obnovte tovární nastavení, ale nezapomeňte, že konfigurovat jej můžete pouze do 31. května 2019. Bylo by dobré vymazat ze systému všechny osobní údaje, avšak Microsoft v této věci odkazuje na svoji technickou podporu a prokliknete se ke kontaktnímu formuláři, který není aktivní.

Související články