poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

dTest: V soutěži Spotřeba pro život zvítězili studenti z Prahy 5 a Ledče nad Sázavou

11.6.2019

Hned několik desítek časopisů soutěžilo o prvenství v právě ukončeném jedenáctém ročníku studentské soutěže Spotřeba pro život. Studenti měli za úkol vytvořit vzorové číslo spotřebitelského časopisu. Museli přitom prokázat své znalosti o právech a povinnostech spotřebitelů vůči poskytovatelům poštovních či přepravních služeb. Vítězné týmy studentů budou mít možnost seznámit se s tím, co vše se musí odehrát, aby lidem mohla být zásilka doručena.

Zpracování soutěžních časopisů bylo velmi nápadité a kvalitní, odborná porota přesto musela určit jasné pořadí vítězů. „Na společném prvním a druhém místě se umístili studenti Střední odborné školy Drtinova z Prahy 5 s časopisem BUSINESS a studenti Gymnázia, střední odborné školy a vyšší odborné školy z Ledče nad Sázavou s časopisem Ovšem!. Ze třetího místa se mohou radovat studenti z Albrechtovy střední školy z Českého Těšína s časopisem Zabalíte, doručíme,“ vyhlásil vítěznou trojici Lukáš Zelený, vedoucí právního oddělení spotřebitelské organizace dTest.

Všechny tři kolektivy obdrží spolu se svými pedagogy jako cenu exkurzi do největší české třídírny balíků a vysoce specializovaného pracoviště pro příjem tísňového volání. Další dva soutěžní kolektivy v pořadí se mohou těšit na věcné ceny. Na čtvrtém místě se umístili studenti ze Střední školy služeb a podnikání z Ostravy - Poruby (časopis POST BOX) a na pátém místě pak studenti ze Střední odborné školy a gymnázia ze Starého Města (časopis POST NEWS).

„V letošním ročníku soutěže museli studenti časopisy postavit hlavně na příbězích spotřebitelů, kteří řešili třeba to, na koho se obrátit v případě, že doma otevřeli dlouho očekávaný balíček a zjistili, že zakoupené hrníčky jsou potlučené či nový mobilní telefon má prasklý displej. Mohli také vytvořit anketu k dané problematice, a to nejen mezi svými spolužáky,“ uvádí Lukáš Zelený.

Soutěž Spotřeba pro život vyhlašuje největší česká spotřebitelská organizace dTest pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky, Českého telekomunikačního úřadu a poslankyně Evropského parlamentu Olgy Sehnalové. Je každoročně vypsána pro žáky středních škol a odborných učilišť, ale mohou se jí účastnit samostatně i studenti a žáci zapojení do různých forem mimoškolských odborných aktivit. Každý soutěžní kolektiv reprezentuje tříčlenný redakční tým a koordinátor z řad dospělých. Každá škola, jejíž studenti se do soutěže zapojili, obdrží navíc zdarma předplatné tištěné verze časopisu dTest pro následující školní rok.

Více informací o soutěži najdete na www.spotrebaprozivot.cz.

Kontakty pro média:

Lukáš Zelený, zeleny@dtest.cz, tel.: +420 734 710 617
Vanda Jarošová, jarosova@dtest.cz, tel.: +420 731 789 110

 

dTest, o.p.s. je největší českou spotřebitelskou organizací, která v ČR působí již od roku 1992. Je vydavatelem spotřebitelského časopisu dTest, na jehož stránkách jsou publikovány výsledky nezávislých a objektivních testů produktů, varování před nebezpečnými a zdravotně závadnými výrobky, informace o spotřebitelských právech a rady, jak tato práva účinně uplatňovat. dTest je součástí mezinárodní organizace International Consumer Research and Testing (ICRT) a evropské spotřebitelské organizace BEUC.

Poradenská linka časopisu dTest – 299 149 009 – je v provozu každý pracovní den od 9 do 17 hodin a spotřebitelé na ní mohou konzultovat s právními poradci časopisu dTest nejrůznější spotřebitelské problémy, a to za cenu běžného tarifu volání. Od spuštění v roce 2010 této možnosti využily již desetitisíce spotřebitelů a poradenská linka časopisu dTest se tak stala první a nejvyhledávanější cestou k řešení potíží, se kterými se zákazníci na trhu setkávají.

Související tiskové zprávy