poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

WhatsApp na starších telefonech končí

12.7.2019

Tvůrci aplikace WhatsApp oznámili, že chytré telefony se staršími operačními systémy v budoucnu nebudou tento chatovací program moci využívat. Co je dobré vědět?

WhatsApp přestal fungovat na některých telefonech již v červnu 2017. Společnost nyní informuje o dalších verzích, které neumožní využívání jejích služeb. WhatsApp zůstává nadále kompatibilní s přístroji s operačním systémem Android 4.0.3, s iPhony používajícími iOS 8 a s některými modely smartphonů pracujícími se systémem KaiOS 2.5.1 včetně přístrojů JioPhone a JioPhone 2. Nic se nemění ani pro novější verze všech těchto systémů.

Na řadě zařízení však už nelze vytvořit nový účet WhatsApp nebo ověřit již existující, nicméně na nich můžete program ještě používat po určitou dobu – s operačním systémem iOS 7 a starším do 1. února 2020 a stejně tak s Androidem 2.3.7 nebo jeho předešlými verzemi. Android 2.3.7 však podle Googlu dnes používá pouze 0,3 % přístrojů na světě a jeho nástupce Android 4.0.3 také tolik. Od prvního dne roku 2020 nebude WhatsApp funkční na žádném zařízení s operačním systémem Windows Phone.

Používáte-li telefon, na kterém se budete muset WhatsApp vzdát, máte pouze dvě možnosti – přejděte na jiný chat, nebo si pořiďte nový smartphone.

Související články