poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Fiskars stahuje lžíce Functional Form kvůli obsahu škodlivých látek

6.8.2020

Firma Fiskars stahuje z trhu některé kuchařské lžíce Functional Form kvůli nadlimitnímu obsahu nebezpečných aromatických aminů.

Německý výrobce Fiskars oznámil stažení jedné šarže kuchařských lžic Fiskars Functional Form kvůli zvýšenému množství primárních aromatických aminů (PAA). Jelikož se jedná o výrobek, který přichází do styku s potravinami, může větší obsah PAA ohrozit zdraví spotřebitelů. Společnost Fiskars proto zákazníkům doporučuje, aby příslušné lžíce neprodleně vrátili prodejci. Mají právo na vrácení peněz nebo výměnu za výrobek z bezpečné výrobní várky.

Příslušnou šarži vyrobenou 23. prosince 2019 lze identifikovat podle čísla 191223 umístěného na zadní straně obalu nad čárovým kódem a rovněž na zadní straně lžíce, kde v kruhu s číslicemi 1–12 ukazuje šipka na číslo 12 (odpovídající prosinci) a po jejích stranách jsou číslice 1 a 9 (odpovídající roku 2019).

Problém se nijak nevztahuje na kuchařské lžíce Fiskars Functional Form, které byly vyrobeny v jiném časovém období, ani na další produkty z nabídky společnosti Fiskars.

Související články