poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Mezi značkovými a neznačkovými sáčky do vysavačů není rozdíl

1.9.2020

Neznačkové sáčky do vysavače mají stejnou kvalitu i výkon jako značkové, ale jsou asi o třetinu levnější.

V  testech spotřebitelské organizace Forbrugerrådet Tænk si neznačkové sáčky vedly stejně dobře jako značkové. Všechny umožňovaly srovnatelný sací výkon na kobercích, na hladkých površích i na nerovných podlahách se škvírami. Neznačkové sáčky ze syntetických materiálů obvykle vydrží stejně dlouho jako značkové.

Výrobci vysavačů se snaží přimět spotřebitele ke koupi originálních sáčků. Záruka se zpravidla nevztahuje na poruchy vzniklé v důsledku použití neoriginálního sáčku. Pokud se však rozhodnete pro univerzálnější neznačkové sáčky, můžete ušetřit zhruba třetinu nákladů.

Když se sáček začne plnit, výkon vysavače klesá a je důležité pytlík vyměnit dříve, než se přeplní. V opačném případě hrozí, že se protrhne a spotřebič znečistí nebo dokonce poškodí, protože se do motoru dostane prach. Jednorázové sáčky jsou skutečně pouze na jedno použití. V jejich vláknech se usazuje prach, který pak brání optimálnímu výkonu.

Vyberete-li si bezsáčkový přístroj, nemusíte sáčky kupovat vůbec a jeho provoz vás vyjde levněji. Vysavače tohoto typu jsou však zpravidla dražší.

Související články