poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Dlouho nepoužívané PayPal účty čekají nové poplatky

23.10.2020

PayPal zpoplatní účty, které nebyly použity déle než rok. Nejjednodušším řešením je přihlášení jednou ročně nebo zrušení účtu.

Online platební služba PayPal má nepříjemné překvapení pro zákazníky, kteří svůj účet nepoužili po dobu nejméně 12 po sobě jdoucích měsíců. Od 4. ledna 2021 bude majitelům neaktivních účtů stržena částka ve výši 300 Kč (12 eur) nebo celý zůstatek na účtu, pokud je nižší než 300 Kč.

Pokud účet na PayPal používáte málo, máte dvě možnosti. Jednou je pouhé přihlášení do účtu nejméně jednou ročně. Druhým a podle belgické spotřebitelské organizace Test-Achats nejjednodušším způsobem je účet zrušit. Po dlouhodobém nepřihlášení si možná nepamatujete, kterou e-mailovou adresu pro login používáte. Zkuste při přihlašování zadat všechny, systém si vybere tu správnou. Přes zapomenuté heslo se můžete dostat ověřovací otázkou nebo se obraťte o pomoc na linku PayPal. Když budete přihlášeni, klikněte v účtu na Nastavení – Účet – Zrušit účet.

PayPal o novince informoval 29. září 2020, ale nijak ji nemedializoval a na internetových stránkách služby je komplikované nové podmínky najít.

Související články